Zpět na hlavní stránku
Přihlásit se Vytvořit si účet

Náš tým

Vojtěch Dlouhý

Spoluzakladatel & CEO

I když to bude znít jako tisíckrát omílané klišé, jsem snílek a tak trochu social optimista. Po maturitě jsem zakotvil na Univerzitě Pardubice, kde momentálně dokončuji magisterské studium na Fakultě ekonomicko-správní. Mým životním posláním je cestování. Úplně poprvé jsem utekl ze sevření komfortní zóny díky Erasmus studiu na Universidade Autónoma de Lisboa, kde jsem ještě více proniknul do studia ekonomiky a začal si osvojovat manažerské dovednosti.

Opravdové zjištění, že život začíná za hranicemi školních lavic, přišlo ale až v Londýně, kde jsem v rámci pracovní stáže působil jako projektový koordinátor pro britskou nevládní organizaci Worldview Impact Foundation. Tato zkušenost mě jen utvrdila v tom, že právě tahle cesta je pro mě ta pravá. Následovala cesta do daleké Indie, Myanmaru a na Srí Lanku, kde jsem – už jako projektový manažer ve Worldview International Foundation – pronikal do hlubin environmentálního managementu a udržitelného rozvoje.

Na cestách jsem dospěl k rozhodnutí, že chci pomáhat studentům na cestě za poznáním, zkušenostmi a pokud možno jim přinést takové životní příležitosti, kterém jim otevřou svět. A proto je tu Angitu, projekt a splněný sen, který přesně tohle dokáže.

Když zrovna nepracuji, snažím se volné chvilky využít s přáteli, objevuji nové cesty osobnostního rozvoje nebo si dávám do těla volejbalem či vysokohorským trekkingem. Pyšný jsem hlavně na své výšlapy na Mont Blanc, Mt. Elbrus nebo do Mt. Everest Base Camp – byla to makačka, to mi věřte. Jednou bych chtěl mít čajovou plantáž na Srí Lance a každé ráno surfovat v tamní Arugam Bay. Kdo ví… třeba si jednou při cestě po Asii uděláte právě u mě zastávku na ten nejlepší čaj široko daleko :-).

Jan Tichý

Spoluzakladatel & CTO

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že dnes budu mít v rukou vlastní sociální síť, asi bych si pomyslel něco o jeho chatrném duševním zdraví. Přesto se shodou těch nejpodivnějších okolností právě tahle představa stala realitou a vy se teď nacházíte v Angitu, online platformě, které vdechlo život pár nadšených studentů, stovky probdělých nocí a několik velkých snů.

S programováním jsem začal už jako malý kluk, kdy mě k němu přivedl starší brácha. Na základní škole Resslova Pardubice jsem dostal možnost ještě více proniknout do světa čísel v matematické třídě a poté pokračoval studiem na Gymnáziu Dašická. Právě v tu dobu jsem dostal svou úplně první zakázku a začal si přivydělávat výrobou webů. Po úspěšném zvládnutí maturity v roce 2009 jsem se vydal vstříc všem krásám i nástrahám informatiky na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. A teď jsem tu.

Už čtvrtým rokem se pohybuji (a dá se říci, že vcelku úspěšně) na volné noze. Pracoval jsem jako vývojář iOS a Android aplikací, webů a informačních systémů. V současné době se živím především jako konzultant. Kromě programování se aktivně zajímám o veřejné dění – působím v organizaci Mladí konzervativci. Volný čas nejraději trávím na svahu, při každé příležitosti rád vyrazím do ciziny, ale odpočinu si i u dobrého filmu nebo seriálu.

A abych nezapomněl – miluju vaření! Jako malý jsem zcela reálně uvažoval o kariéře kuchaře a dětské sny mi koneckonců zůstaly dodnes. Jednou bych chtěl vlastnit globální řetězec luxusních hotelů se sítí těch nejlepších restaurací. Třeba za pár let se svou vlastní špičkovou kuchyní nakopu zadek i samotným Four Seasons :-).